Utexaminerade

Namnlistor över studerande som tagit examen vid Högskolan på Åland.

Listor över studerande som tagit examen vid högskolan från och med 2005 och framåt. Enbart studerande som godkänt att namnet publiceras på webbplatsen finns med på sidan.

De utexaminerade presenteras årsvis enligt utbildningsprogram.

Utexaminerade under 2018

Utbildningsprogrammet för maskinteknik

Ingenjör YH, 270 sp

Sjögren Reis Kevin (25.1.2018)
Sydén Gunnar (3.5.2018)

Utbildningsprogrammet för företagsekonomi

Företagsekonom YH, 210 sp

Andersson Anna (26.2.2018)

  • Utbildningsprogrammet för elektroteknik

    Ingenjör YH, 240 sp

    Eklund Gideon (31.10.2017)
    Frank Morgan (18.5.2017)
    Langebro Tim (14.02.2017)

    Utbildningsprogrammet för företagsekonomi

    Företagsekonom YH, 210 sp

    Antfolk Dennis (24.5.2017)
    Basilier Rasmus (24.5.2017)
    Blomster Sanna (24.5.2017)
    Dahlén Bodil (24.5.2017)
    Karlsson Robert (24.5.2017)
    Lindberg Jens (25.09.2017)
    Lindholm Jessica (24.5.2017)
    Lindman Åsa (24.5.2017)
    Mattsson Erika (24.5.2017)
    Perälä Taava (24.5.2017)
    Rådland Jenny (12.12.2017)
    Sjöblom Jenny (24.5.2017)
    Stenlund Marie (24.5.2017)
    Söderberg Simon (05.04.2017)

    + en (1) som vill vara anonym

    Utbildningsprogrammet för Hospitality Management

    Hotell- och restaurangadministratör YH, 210 sp

    Dzene Kristine (14.12.2017)
    Heino Ida (15.11.2017)
    Häger Natalie (15.12.2017)
    Sirén Patricia (21.12.2017)
    Åkerström Rebecca (18.09.2017)

    + fyra (4) som vill vara anonyma

    Utbildningsprogrammet för informationsteknik

    Systemvetare YH, 210 sp inriktning mjukvaru-utveckling

    Heimdahl Patrik (15.12.2017)
    Jansson Anton (22.12.2017)
    Rosenberg William (22.5.2017)

    + en (1) som vill vara anonym

    Utbildningsprogrammet för maskinteknik

    Ingenjör YH, 270 sp

    Bärlund Jonas (16.5.2017)
    Dahlström Christoffer (20.12.2017)
    Ekebom Oscar (21.9.2017)
    Eriksson Jens (12.5.2017)
    Grunér John (4.10.2017)
    Mansén Robin (12.5.2017)
    Sundén Kim (3.5.2017)
    Tuominen Martti (12.5.2017)
    Vördgren Jonatan (27.10.2017)

    Utbildningsprogrammet för sjöfart

    Sjökapten YH, 270 sp

    Dahlgren Toft (13.12.2017)
    Friberg Jonas (12.12.2017)
    Granholm Leo (15.12.2017)
    Hansson Håkan (13.12.2017)
    Leman Karl (07.09.2017)
    Lind Daniel (20.06.2017)
    Nordman Vincent (15.12.2017)
    Sjödahl-Essén Wilhelm (08.03.2017)
    Woivalin Alexander (11.01.2017)

    + en (1) som vill vara anonym

    Utbildningsprogrammet för vård

    Sjukskötare YH, 210 sp

    Czajkovski Ilona (19.10.2017)
    Gironès Aragó Manel (19.10.2017)
    Grunér Deborah (19.10.2017)
    Hartvik Björn (15.12.2017)
    Ingström Amanda (19.10.2017)
    Jansson Ida (19.10.2017)
    Liewendahl Ida (19.10.2017)
    Mäkilä Maria (19.10.2017)
    Pettersson Rido (19.10.2017)
    Rusk Anders (19.10.2017)
    Schrey Cecilia (25.10.2017)
    Sundström Erika (19.10.2017)
    Udovicic Nemanja (19.10.2017)
    Verho Gabriella (19.10.2017)
    Öhman Gisela (19.10.2017)

    + en (1) som vill vara anonym

  • Utbildningsprogrammet för elektroteknik

    Ingenjör YH, 240 sp

    Malm Mika (17.05.2016)
    Nyholm Robin (17.05.2016)
    Runcrantz Nina (26.09.2016)

    Utbildningsprogrammet för företagsekonomi

    Företagsekonom YH, 210 sp

    Artell Linda (12.05.2016)
    Blomberg Tom (13.12.2016)
    Karlsson Maria (23.05.2016)
    Laasonen Sofia (23.05.2016)
    Lindblom Felicia (20.05.2016)
    Manner Helmiina (03.06.2016)
    Rumander Jan-Marco (13.12.2016)
    Sjöström Sandra (13.12.2016)
    Welin Emelie (13.12.2016)
    Williams Nathalie (9.12.2016)

    + en (1) som vill vara anonym

    Utbildningsprogrammet för Hospitality Managemen

    Hotell- och restaurangadministratör YH, 210 sp

    Aho Johnny (23.05.2016)
    Andersson Ida (12.12.2016)
    Björklund Leif (16.05.2016)
    Bäcklund Jenice (16.05.2016)
    Hartell Leila (12.12.2016)
    Häkkinen Miia (23.05.2016)
    Javén Tomas (9.11.2016)
    Mustonen Rebecca (12.12.2016)
    Rosenberg Mauritz (11.04.2016)
    Spennert Tom (12.05.2016)

    + en (1) som vill vara anonym

    Utbildningsprogrammet för informationsteknik

    Systemvetare YH, 240 sp inriktning ekonomi

    Aronsdottir Birna (25.5.2016)

    Ingenjör YH, 240 sp inriktning datateknik

    Brandtberg Mathias (19.12.2016)
    Eriksson William (19.12.2016)
    Jansson Isak (8.12.2016)
    Josefsson Natalie (7.9.2016)
    Söderlund William (19.12.2016)

    Utbildningsprogrammet för maskinteknik

    Ingenjör YH, 270 sp

    Enqvist Teo (25.10.2016)
    Flemming Julius (04.05.2016)
    Fredriksen Alexander (13.05.2016)
    Holmqvist Marcus (31.05.2016)
    Jansson Ronnie (15.08.2016)
    Lindström Andreas (13.05.2016)
    Nyholm Niclas (18.05.2016)
    Pettersson Henri (13.05.2016)
    Ramsay Simon (18.05.2016)
    Snöborgs Michaela (03.05.2016)
    Wallén Christoffer (18.05.2016)

    Utbildningsprogrammet för sjöfart

    Sjökapten YH, 270 sp

    Aspfors Linus (12.04.2016)
    Backman Fredrik (15.12.2016)
    Boman Anna (13.12.2016)
    Hansson Erik (13.12.2016)
    Nordman Alexander (15.12.2016)
    Nukari Henry (27.5.2016)
    Nyholm Casper (13.12.2016)
    Pettersson Daniel (18.02.2016)
    Rolin Carl-Julius (15.12.2016)
    Stenström Sam (09.05.2016)
    Thiger Markus (08.12.2016)
    Vallenor Thomas (19.02.2016)
    Vihinen Arnold (13.12.2016)

    + två (2) som vill vara anonyma

    Utbildningsprogrammet för vård

    Sjukskötare YH, 210 sp

    Borg Johanna (9.11.2016)
    Brenner Jonathan (9.11.2016)
    Eriksson Carina (12.10.2016)
    Finne Maria (12.10.2016)
    Friman Amelie (25.10.2016)
    Hellgrén Åsa (12.10.2016)
    Henriksson Jenni (11.11.2016)
    Hermansson Heidi (14.10.2016)
    Holmberg Ida (21.11.2016)
    Manelius Sofia (12.10.2016)
    Mattsson Anna (12.10.2016)
    Moskalets Olena (4.11.2016)
    Nordström Alexandra (8.11.2016)
    Portman Mikaela (14.10.2016)
    Sandholm Samuel (7.12.2016)
    Sandqvist Linda (12.10.2016)
    Sundblom Maria (4.11.2016)
    Svensson Linda (14.10.2016)

  • Utbildningsprogrammet för elektroteknik

    Ingenjör YH, 240 sp

    Hägglund Joakim (19.5.2015)
    Mattsson Tom (19.5.2015)

    Utbildningsprogrammet för företagsekonomi

    Företagsekonom YH, 210 sp

    Carlsson Petri (18.12.2015)
    Elmén Sandra (20.5.2015)
    Larsson Mikael (11.6.2015)
    Nyberg Mattias (18.12.2015)
    Rönnberg Harry (18.12.2015)
    Sjölander Cissie (18.12.2015)
    Stark Emma (18.12.2015)

    Utbildningsprogrammet för Hospitality Management

    Hotell- och restaurangadministratör YH, 210 sp

    Bergholm Therese (11.12.2015)
    Bäcklund Jenice (11.12.2015)
    Dahlström Simon (15.12.2015)
    Källström Mimmi (13.12.2015)
    Linder Carl-Oscar (18.12.2015)
    Lindvall Anna-Lena (22.5.2015)
    Rodas Ketty (18.12.2015)
    Westerbladh Johanna (18.12.2015)

    + en (1) som vill vara anonym

    Utbildningsprogrammet för informationsteknik

    Ingenjör YH, 240 sp inriktning datateknik

    Liljeblad Mathias (22.5.2015)

    Systemvetare YH, 210 sp inriktning mjukvaru-utveckling

    Hedbom Andreas (31.8.2015)
    Hedbom Mathias (31.8.2015)
    Sjöblom Teo (15.12.2015)

    Utbildningsprogrammet för maskinteknik

    Ingenjör YH, 270 sp

    Aguilar Oddershede Edmin (26.11.2015)
    Andersson Lucas (20.5.2015)
    Bergholm Simon (27.5.2015)
    Byman Benjamin (26.5.2015)
    Chatila Samer (20.8.2015)
    Gröhn Robin (27.5.2015)
    Gröndahl Christian (25.5.2015)
    Holmström Fridolf (25.5.2015)
    Karlsson Niklas (11.5.2015)
    Korall Hampus (22.5.2015)
    Lamberg Fredrik (24.5.2015)
    Lehtilä Nico (24.5.2015)
    Lübchow Matias (26.5.2015)
    Mattsson Oscar (20.5.2015)
    Mattsson Robin (20.5.2015)
    Rosén Pontus (27.5.2015)
    Samuelsson Michael (27.5.2015)
    Troberg Kim (26.5.2015)
    Zacharoff Joakim (01.06.2015)
    Åkerback Ronny (20.5.2015)

    Utbildningsprogrammet för sjöfart

    Sjökapten YH, 270 sp

    Blomberg Lars (18.12.2015)
    Ekholm Jonathan (18.12.2015)
    Christiansson Niclas (18.12.2015)
    Goetzinger Emelie (18.12.2015)
    Grönberg David (18.12.2015)
    Kannberg Christopher (18.12.2015)
    Louhichi Zakarias (20.5.2015)
    Lundholm Fredrik (18.12.2015)
    Nordberg Marcus (18.12.2015)
    Risberg Sebastian (21.4.2015)
    Sahi Zuber (8.5.2015)
    Söderholm Patrick (18.12.2015)

    + tre (3) som vill vara anonyma

    Utbildningsprogrammet för vård

    Sjukskötare YH, 210 sp

    Antman Greta (28.5.2015)
    Erikson Johanna (28.5.2015)
    Fogner Lena (28.5.2015)
    Malmberg Hanna (28.5.2015)
    Mattsson Emma (28.5.2015)
    Nylund Sara (28.5.2015)
    Näfverborn Victoria (28.5.2015)
    Rusk Sofia (28.5.2015)
    Stara Jenny (28.5.2015)
    Storbjörk Sabrina (28.5.2015)
    Sundin Emilia (18.3.2015)
    Sundman Ann (18.3.2015)
    Thörnroos Julia (28.5.2015)
    Willford Sanna (5.5.2015)
    Åberg Ann-Sofi (28.5.2015)
    Åsgård Hedvig (28.5.2015)

  • Utbildningsprogrammet för elektroteknik

    Ingenjör YH, 240 sp

    Anton Bengsén (26.5.2014)
    Simon Bengtz (22.5.2014)
    Oskar Hellstrand (22.5.2014)
    Kristian Nyholm (26.5.2014)

    Utbildningsprogrammet för företagsekonomi

    Företagsekonom YH, 210 sp

    Sofia Ahlholm (22.05.2014)
    Sami Andersson (22.05.2014)
    Sofia Bergman (19.12.2014)
    Mia Grönlund (23.05.2014)
    Henrietta Hellström (22.05.2014)
    Sarah Holmström (22.05.2014)
    Sofia Kangashaka (23.05.2014)
    Anna Kuhlman (22.05.2014)
    Patricia Lindén (23.05.2014)
    Agneta Mattsson (23.05.2014)
    Marie Mattsson (23.05.2014)
    Matilda Råbergh (19.12.2014)
    Alexander Müller-Sandvik (22.05.2014)
    Kamal Shafie (19.05.2014)
    Carina Sjuls (19.12.2014)
    Emma Strömberg (19.12.2014)
    Michelle Söderström (19.12.2014)

    Utbildningsprogrammet för Hospitality Management

    Hotell- och restaurangadministratör YH, 210 sp

    Hedda Blomqvist (19.12.2014)
    Heidi Eklund (19.12.2014)
    Thomas Enkvist (19.12.2014)
    Karl Lindström (19.12.2014)
    Linda Sjöblom (19.12.2014)
    Victor Stenström (19.12.2014)
    Sara Sundqvist (19.12.2014)

    Utbildningsprogrammet för informationsteknik

    Ingenjör YH, 240 sp inriktning datateknik

    Kenny Eriksson (12.11.2014)
    Jimmy Mattsson (14.01.2014)
    Kensuke Sugii (24.11.2014)
    Vilhelm Östberg (25.04.2014)

    Systemvetare YH, 240 sp inriktning ekonomi

    Christopher Wolanski (29.09.2014)

    Systemvetare YH, 210 sp inriktning mjukvaru-utveckling

    Joakim Bollström (06.06.2014)
    Kenny Eriksson (27.05.2014)
    + 2 anonyma

    Utbildningsprogrammet för maskinteknik

    Ingenjör YH, 270 sp

    Isak Al-Husseiny (21.01.2014)
    John Blomberg (23.05.2014)
    Johan Bos (16.05.2014)
    Krister Berglund (16.05.2014)
    Daniel Eriksson (17.06.2014)
    Joel Fyrvall (25.04.2014)
    Sebastian Grimsand (04.03.2014)
    Linus Grönvall (12.02.2014)
    Magnus Henriksson (10.04.2014)
    Eddy Huusko (26.03.2014)
    Amir Jafari-Zand (06.11.2014)
    Mattias Lagebo (16.05.2014)
    Matti Lahti (16.05.2014)
    Robert Mases (29.04.2014)
    Patrik Nevala (20.05.2014)
    Jonas Nyman (12.02.2014)
    Johan Schrey (04.06.2014)
    Björn Skaag (29.04.2014)
    Marcus Wallinvirta (04.06.2014)

    Utbildningsprogrammet för sjöfart

    Sjökapten YH, 270 sp

    Oskar Bagge (19.12.2014)
    Johan Bergström (19.12.2014)
    Simon Biörk (19.12.2014)
    Fredrik Björkman (22.01.2014)
    Karl Björnström (19.12.2014)
    Gustav Carlsson (19.12.2014)
    Karna Elamzon Viberg (19.12.2014)
    Andreas Enqvist (19.12.2014)
    Daniel Henriksson (19.12.2014)
    Jens Henriksson (08.04.2014)
    Anna Moliis (19.12.2014)
    Karl Johan Håkans (01.04.2014)
    Niclas Nilsson (04.06.2014)
    Gustav Ramberg (19.12.2014)
    Denny Wilhelmsson (04.02.2014)

    Utbildningsprogrammet för vård

    Sjukskötare YH, 210 sp

    Sally Torsson (12.5.2014)

    YH-kompletterande programmet till Sjukskötare YH, 60 sp

    Maria Erikson (10.9.2014)
    Gun Lindman (11.6.2014)
    Marika Lindström (13.6.2014)

  • Utbildningsprogrammet för elektroteknik

    Ingenjör YH, 240 sp

    Hannes Eklund (17.05.2013)
    Robert Lindberg (06.06.2013)
    Dany Nordström (29.05.2013)

    Utbildningsprogrammet för företagsekonomi

    Företagsekonom YH, 210 sp

    Sam Bergholm (20.12.2013)
    Anton Del Prete (20.12.2013)
    Mats Ekblom (30.05.2013)
    Christoffer Eriksson (20.12.2013)
    Mona Eriksson (30.05.2013)
    Jenny Johansson (30.05.2013)
    Linda Klarby Klasson (30.05.2013)
    Susanne Sirén (20.12.2013)
    Henrika Sonntag (20.12.2013)
    Johanna Stenlund (30.05.2013)
    Marica Sundholm (30.05.2013)

    Utbildningsprogrammet för Hospitality Management

    Hotell- och restaurangadministratör YH, 210 sp

    Julia Ahlqvist (20.12.2013)
    Pia-Maria Blom (30.05.2013)
    Victor Enlund (20.12.2013)
    Rido Pettersson (20.12.2013)
    Johanna Ponthin (20.12.2013)
    Matilda Råbergh (20.12.2013)
    Marie Snällström (20.12.2013)
    Tobias Wennergren (20.12.2013)

    Utbildningsprogrammet för informationsteknik

    Ingenjör YH, 240 sp inriktning datateknik

    Mats Enqvist (27.11.2013)
    Pontus Eriksson (22.05.2013)
    Robert Nyholm (17.05.2013)
    Carl Nystedt (17.05.2013)
    Ann Persson (08.02.2013)

    Systemvetare YH, 210 sp inriktning mjukvaru-utveckling

    Rickard Lundén (30.05.2013)
    Alin Oprea-Kalm (30.05.2013)
    Mikalai Ramanchuk (30.09.2013)

    Utbildningsprogrammet för maskinteknik

    Ingenjör YH, 270 sp

    Anton Breitkreuz (27.05.2013)
    Emil Eriksson (22.08.2013)
    Emil Frid (21.05.2013)
    Henrik Mattsson (21.05.2013)
    Samuel Pettersson (24.05.2013)
    Robert Sommarlund (28.05.2013)

    Utbildningsprogrammet för sjöfart

    Sjökapten YH, 270 sp

    Thomas Björk (21.10.2013)
    John Eriksson (16.12.2013)
    Fredrik Eriksson (17.12.2013)
    Jonas Eriksson (19.12.2013)
    Arash Ghasemi Niavarani (19.12.2013)
    Marielle Henriksson (19.12.2013)
    Karin Hjoberg (19.12.2013)
    Victor Jonsson (16.12.2013)
    Laura Nieminen (18.12.2013)
    Daniel Nydegger (16.12.2013)
    Jonatan Nylund (16.12.2013)
    Christina Palmén (30.05.2013)
    Jens Strehlow (26.9.2013)
    Patrik Sundblom (30.05.2013)
    Fredrik Wallerström (16.12.2013)

    Utbildningsprogrammet för vård

    Sjukskötare YH, 210 sp

    Madeleine Andersson (19.12.2013)
    Kristiina Butnicka (8.11.2013)
    Cindy Dahlblom (19.12.2013)
    Filip Ekendahl (19.12.2013)
    Janina Engström (19.12.2013)
    Pernilla Fellman (19.12.2013)
    Anette Jansson (19.12.2013)
    Camilla Jansson (19.12.2013)
    Ida Karlsson (19.12.2013)
    Joanita Karlsson (14.06.2013)
    Maria Karlsson (19.12.2013)
    Mikaela Karlsson (8.12.2013)
    Sofia Karlsson (8.11.2013)
    Johanna Mattsson (19.12.2013)
    Marlene Mörn (19.12.2013)
    Sabella Pettersson (19.12.2013)
    Annika Skaglund (19.12.2013)
    Hedvig Stenros (19.12.2013)

  • Utbildningsprogrammet för elektroteknik

    Ingenjör YH, 240 sp

    Sebastian Englund ( 25.5.2012)
    Jonas Granlund (25.5.2012)
    Vsevolod Dovgoborets (25.5.2012)
    Slobodan Karac (25.05.2012)
    Sam Landström (25.05.2012)
    Mari Melotindos (25.05.2012)
    Niklas Nordvall (25.05.2012)
    Simon Österlund (25.05.2012)

    Utbildningsprogrammet för företagsekonomi

    Företagsekonom YH, 210 sp

    Johanna Björkvall (25.05.2012)
    Alexandra Blomqvist (25.05.2012)
    Mikaela Gustafsson (25.05.2012)
    Tommy Kalmer (25.05.2012)
    Jan-Eric Lindblom (25.05.2012)
    Jessica Falck (21.12.2012)
    Janina Sjöblom (21.12.2012)
    Solveig Saine (21.12.2012)

    Utbildningsprogrammet för Hospitality Management

    Hotell och restaurangadministratör YH, 210 sp

    Ronny Wikström (31.05.2012)
    Camilla Österberg (06.02.2012)
    Josefin Björklund (21.12.2012)
    Andreas Dikert (21.12.2012)
    Monica Hagström (21.12.2012)
    Sofia Isaksson (21.12.2012)
    Linnéa Langels (21.12.2012)
    Emmi Lassinniemi (21.12.2012)
    Joel Lindholm (21.12.2012)
    Tina Marjamäki (21.12.2012)
    Linda Mattsson (21.12.2012)
    Corinna Sirén (21.12.2012)
    Christoffer Tuominen (21.12.2012)
    Mike Wentjärvi (21.12.2012)

    Utbildningsprogrammet för maskinteknik

    Ingenjör YH, 270 sp

    Kenneth Brunila (25.05.2012)
    Rafal Czajkowski (25.05.2012)
    Viktor Fagerlund (09.01.2012)
    Fredrik Grönqvist (25.05.2012)
    Fredrik Karlsson (17.10.2012)
    Michael Mattsson (25.05.2012)
    Kenny Pettersson (21.03.2012)
    Conny Söderholm (25.01.2012)
    Emil Weyand (25.05.2012)

    Utbildningsprogrammet för sjöfart

    Sjökapten YH, 270 sp

    Tommy Blomqvist (25.05.2012)
    Fredrik Nyholm (25.05.2012)
    Pontus Olin (25.05.2012)
    Jonas Rammer (21.12.2012)
    Jan Jansson (21.12.2012)
    Agneta Finneman (21.12.2012)

    Utbildningsprogrammet för vård

    Sjukskötare YH, 210 sp

    Petra Andersson (25.05.2012)
    Cathrine Backas (25.05.2012)
    Linda Gröndahl (25.05.2012)
    Gudrun Gudmundsen (20.01.2012)
    Christina Hagelberg (25.05.2012)
    Carola Haldin (25.05.2012)
    Camilla Henriksson (25.05.2012)
    Lina Karlsson (25.05.2012)
    Susanna Koskinen (25.05.2012)
    Olena Laakso (16.02.2012)
    Sanne Martell (25.05.2012)
    Peter Mattsson (25.05.2012)
    Jessica Mäki (25.05.2012)
    Tina Nordman (25.05.2012)
    Sara Olsson (25.05.2012)
    Annina Pelli-Mattsson (25.05.2012)
    Malin Roberts (25.05.2012)

  • Utbildningsprogrammet för elektroteknik

    Ingenjör YH, 240 sp

    Mikael Rönn (24.05.2011)

    Utbildningsprogrammet för företagsekonomi

    Företagsekonom YH, 210 sp

    Cecilia Hagman (24.05.2011)
    Aram Hatemi (18.10.2011)
    Fredrik Johansson (13.12.2011)
    Mika Niskala (18.11.2011)
    Camilla Nordgren (24.05.2011)
    Jenny Olofsson (04.07.2011)

    Utbildningsprogrammet för Hospitality Management

    Hotell och restaurangadministratör YH, 240 sp

    Axel Anttalainen (23.05.2011)
    Sarah Charles (15.12.2011)
    Annika Hietala (16.05.2011)
    Cecilia Karlsson (15.12.2011)
    Linda Karlsson (15.12.2011)
    Anna Lundberg (15.12.2011)
    Lena Magnusson (19.05.2011)
    Christian Rexén (15.12.2011)
    Anna-Karin Salmén (15.12.2011)
    Heidi Sipola (19.05.2011)
    Simon Snell (19.05.2011)
    Åsa Ulfves (16.05.2011)

    Utbildningsprogrammet för informationsteknik

    Ingenjör YH, 240 sp inriktning datateknik

    Johan Bergman (27.05.2011)
    Edvard Del Prete (19.12.2011)
    Heresh Hassani (27.05.2011)

    Systemvetare YH, 210 sp inriktning mjukvaru-utveckling

    Fredrik Juslin (01.08.2011)
    Simon Norrlund (27.05.2011)
    Sebastian Sandell (27.05.2011)

    Utbildningsprogrammet för maskinteknik

    Ingenjör YH, 270 sp

    Julian Vernersson (03.02.2011)
    Ove Westerlund (24.01.2011)
    Niklas Fabritius (27.05.2011)
    Oscar Johansson (27.05.2011)

    Utbildningsprogrammet för sjöfart

    Sjökapten YH, 270 sp

    Erik Almroth (19.12.2011)
    Thomas Eriksson (25.05.2011)
    Fredrik Fagerlund (04.02.2011)
    Jonas Fröberg (19.12.2011)
    Alexander Jernberg (19.12.2011)
    Andrée Jerrhag (19.12.2011)
    Daniel Johnsson (19.12.2011)
    Andreas Löfgren (19.12.2011)
    Joachim Löfqvist (15.06.2011)
    Johannes Malmlund (19.12.2011)
    John Mattsson (19.12.2011)
    Marika Minina (19.12.2011)
    Anton Stenback (19.12.2011)
    Staffan Teromaa (25.05.2011)
    Andreas Thörnblom (19.12.2011)
    Niklas Törnqvist (25.05.2011)
    Per Westman (25.05.2011)

  • Utbildningsprogrammet för elektroteknik

    Ingenjör YH, 240 sp

    Fredrik Gestranius (28.05.2010)
    Andreas Envall (28.05.2010)
    Aleksi Jerohin (28.05.2010)
    Kristian Pyhäjärvi (28.05.2010)
    Henrik Sandqvist (13.12.2010)
    Tommy Sjöblad (28.05.2010)

    Utbildningsprogrammet för företagsekonomi

    Företagsekonom YH, 210 sp

    Maria Backlund (28.05.2010)
    Lina Mattsson (28.05.2010)
    Marie Palin (28.05.2010)
    Angela Sjöblom (28.05.2010)
    Sanna Taskinen (28.05.2010)
    Alexandra Öhman (28.05.2010)
    Emma Ölund (28.05.2010)

    Utbildningsprogrammet för Hospitality Management

    Hotell och restaurangadministratör YH, 240 sp

    Richard Dahlén (28.05.2010)
    Marcus Ekholm (28.05.2010)
    Emilia Eklund (28.05.2010)
    Johanna Fazer (01.09.2010)
    Jannica Helenius (28.05.2010)
    Nina Häggblom (28.05.2010)
    Maria Martikainen (28.05.2010)
    Simon Pietilä (28.05.2010)
    Helena Sundqvist (28.05.2010)
    Outi Virtanen (28.05.2010)

    Utbildningsprogrammet för informationsteknik

    Systemvetare YH, 240 sp

    Carola Finnäs (30.11.2010)

    Utbildningsprogrammet för maskinteknik

    Ingenjör YH, 270 sp

    Erik Andersson (02.02.2010)
    Johan Bäckström (28.05.2010)
    Anders Dahl (10.05.2010)
    Erik Hultén (28.05.2010)
    Martin Jansson (28.05.2010)
    Martin Nilsson (28.05.2010)
    Jonas Rosenqvist (28.05.2010)

    Utbildningsprogrammet för sjöfart

    Sjökapten YH, 270 sp

    Ulrika Boman (17.12.2010)
    Christoffer Eriksson (17.12.2010)
    Rickard Gustavsson (17.12.2010)
    Kristoffer Joelsson (24.05.2010)
    Johan Klawér (17.12.2010)
    Oscar Lancing (17.12.2010)
    Jonas Mannerström (17.02.2010)
    Anders Nyberg (17.12.2010)
    Robin Sommarström (17.12.2010)
    Nils Waltré (24.05.2010)

    Utbildningsprogrammet för vård

    Sjukskötare YH, 210 sp

    Backlund Sebastian (17.12.2010)
    Boman Liz (17.12.2010)
    Elfving Ida-Mari (17.12.2010)Gullans Carita (17.12.2010)
    Gullans-Tekkala Mia (17.12.2010)
    Helsing Jessica (17.12.2010)
    Mattsson Serina (17.12.2010)
    Nylund Heidi (17.12.2010)
    Olofsson Julia (17.12.2010)
    Rehman Benita (17.12.2010)
    Shafie Jamal (17.12.2010)
    Strandholm Fanni (17.12.2010)
    Ström Marlene (17.12.2010)
    Sundberg Ines (17.12.2010)
    Tötterman Casandra (17.12.2010)
    Österbacka Jenny (17.12.2010)

  • Utbildningsprogrammet för elektroteknik

    Ingenjör YH, 240 sp

    Johan Sundström (29.05.2009)

    Utbildningsprogrammet för företagsekonomi

    Företagsekonom YH, 210 sp

    Iuliana Bolos (29.05.2009)
    Marita Eskills (29.05.2009)
    Pia Fredriksson (29.05.2009)
    Jenny Hiekkala (18.12.2009)
    Jeanette Salminen (29.05.2009)
    Jesper Strandvik (29.05.2009)

    Utbildningsprogrammet för Hospitality Management

    Hotell och restaurangadministratör YH, 240 sp

    Joon Chang Hammerin (18.12.2009)
    Andreas Eriksson (29.05.2009)
    Sofia Forsell (29.05.2009)
    Tommy Julin (18.12.2009)
    Agnetha Laaksonen (29.05.2009)
    Jenni Olá (29.05.2009)
    Johanna Rogers (29.05.2009)
    Kari Sand (29.05.2009)
    Lotten Smeds (29.05.2009)
    Alexander Winberg (29.05.2009)
    Madeleine Granberg (29.05.2009)

    Utbildningsprogrammet för informationsteknik

    Ingenjör YH, 240 sp

    Rachid Oujlouq (29.05.2009)
    Youssef Oujlouq (29.05.2009)

    Utbildningsprogrammet för maskinteknik

    Ingenjör YH, 270 sp

    George Bengtsson (18.12.2009)
    Robert Nylund (08.04.2009)
    Kamil Jaskolski (05.05.2009)
    Mathias Eriksson (15.05.2009)
    Tony Rehnström (29.05.2009)
    Ulf Eriksson (29.05.2009)
    Viktor Gingsjö (29.05.2009)
    Victor Karlsson (29.05.2009)

    Utbildningsprogrammet för sjöfart

    Sjökapten YH, 270 sp

    Akeel Ashoor (18.12.2009)
    Henrik Axelsson (18.12.2009)
    Jonas Backman (29.05.2009)
    Pontus Eliasson (29.05.2009)
    Susann Friman (29.05.2009)
    Johnny Haglund (29.05.2009)
    Filip Lancing (18.12.2009)
    Jan Lindholm (29.05.2009)

    Utbildningsprogrammet för Vård

    Sjukskötare YH, 210 sp

    Åsa Aspfors (29.05.2009)
    Anna-Lena Hjerpe (29.05.2009)
    Linda Nummelin (29.05.2009)
    Pernilla Rönntoft (29.05.2009)
    Fredrik Sporre (29.05.2009)
    Anna Tysk (29.05.2009)
    Gerd Vikström (29.05.2009)
    Malin Rundberg (29.05.2009)

  • Utbildningsprogrammet för elektroteknik

    Björn Berg (23.05.2008)
    John Sandström (23.05.2008)

    Utbildningsprogrammet för företagsekonomi

    Företagsekonom YH

    Ann-Catrin Johans (19.12.2008)
    Annette Nymark (19.12.2008)
    Karl Borenius (23.05.2008)
    Ester Miiros (23.05.2008)
    Sara Mattsson (23.05.2008)
    Susanne Olofsson (23.05.2008)
    Sanna Smith (23.05.2008)

    Utbildningsprogrammet för Hospitality Management

    Hotell- och restaurangadministratör

    Heidi Putus (23.05.2008)
    Jeanette Gunnars (23.05.2008)
    Katja Henkola (23.05.2008)
    Jeanette Holm (23.05.2008)
    Emy Johansson (23.05.2008)
    Caroline Lindeblad (23.05.2008)
    Jenny Linnanlehto (23.05.2008)
    Linda Wilenius (23.05.2008)
    Jenny Liljeström (23.05.2008)

    Utbildningsprogrammet för informationsteknik

    Systemvetare YH

    Mikael Johansson (15.09.2008)
    Henrik Mattsson (05.09.2008)
    Johan Axelsson (23.05.2008)

    Utbildningsprogrammet för maskinteknik

    Ingeniör YH

    Joachim Torsson (12.12.2008)
    Magnus Westerholm (01.12.2008)
    Pierre Björkman (30.09.2008)
    Kim Nordström (28.4.2008)
    Jan Rosenberg (4.2.2008)

    Utbildningsprogrammet för sjöfart

    Sjökapten YH

    Anders Gammelgård (19.12.2008)
    Kaj Gammelgård (19.12.2008)
    Mikael Harri (19.12.2008)
    Daniel Friman (19.12.2008)
    Joakim Trygg Månsson (19.12.2008)
    Ronny Haals (19.12.2008)
    Henrik Mattsson (19.12.2008)
    Anna Ahlfors (23.05.2008)
    Patrik Borenius (23.05.2008)
    Joakim Kantola (23.05.2008)

    Utbildningsprogrammet för vård

    Carina Roos (23.05.2008)

    Vårdledarskap, 60 sp specialiseringsstudier

    Kristina Kuhlman (12.06.2008)

  • Utbildningsprogrammet för elektroteknik

    Ingenjör YH

    David Karlsson (12.1.2007)

    Utbildningsprogrammet för företagsekonomi

    Företagsekonom YH

    Magdalena Granberg (18.12.2007)
    Satu Silvennoinen (18.12.2007)
    David Hallén (25.5.2007)
    Tobias Karlsson (25.5.2007)
    Thomas Söderlund (25.5.2007)
    Ann-Catrin Vinberg (25.5.2007)

    Utbildningsprogrammet för hotell- och restaurangservice

    Hotell- och restaurangadministratör YH

    Fanny Ahlgren (25.5.2007)
    Essi Juutilainen (25.5.2007)
    Malin Lindberg (25.5.2007)
    Malin Romberg (25.5.2007)
    Anna Schreiber (25.5.2007)
    Maria Åberg (25.5.2007)

    Utbildningsprogrammet för informationsteknik

    Systemvetare YH

    Gunnar Löfström (14.12.2007)
    Victor Rincón de Luis (14.12.2007)
    Jimmy Jansson (25.5.2007)

    Ingenjör YH

    Björn-Erik Zetterman (24.5.2007)

    Utbildningsprogrammet för maskinteknik

    Ingenjör YH

    Mats Elfsberg (22.10.2007)
    Calle Valve (23.5.2007)
    Bertel Nygård (18.5.2007)
    Göran Ölander (15.5.2007)
    Ronny Eriksson (8.2.2007)

    Utbildningsprogrammet för sjöfart

    Sjökapten YH

    Fredrik Lindqvist (18.12.2007)
    Peter Ordén (18.12.2007)
    Andreas Rosenkvist (18.12.2007)
    Johnny Forss (29.5.2007)
    Susanna Airola (25.5.2007)
    Johan Berthén (25.5.2007)
    Magnus Nidmark (25.5.2007)
    Henrik Sundblom (25.5.2007)
    Mats Tammi (25.5.2007)

    Utbildningsprogrammet för vård

    Sjukskötare YH

    Tomas Ek (18.12.2007)
    Ulrika Elfberg (18.12.2007)
    Frida Halvorsen (18.12.2007)
    Cindy Lindholm (18.12.2007)
    Erika Lindqvist (18.12.2007)
    Ulrika Mattsson (18.12.2007)
    Linda-Jennifer Sedighi (18.12.2007)
    Tina Sommarlund (18.12.2007)
    Alexandra Strandell (18.12.2007)
    Pia Uggelberg-Ölander (18.12.2007)
    Karl-William Rundberg (18.12.2007)

  • Utbildningsprogrammet för elektroteknik

    Ingenjör YH

    Edward Branér (15.12.2006)
    Johan Engman (11.1.2006)

    Utbildningsprogrammet för företagsekonomi

    Företagsekonom YH

    Maarit Grönlund (15.12.2006)
    Denise Koskinen (15.12.2006)
    Edvard Bergman (19.5.2006)
    Josefine Häggblom (19.5.2006)
    Liselotte Lindman-Johansson (19.5.2006)
    Erika Lindqvist (19.5.2006)
    Erika Strömberg (19.5.2006)

    Utbildningsprogrammet för hotell- och restaurangservice

    Hotell- och restaurangadministratör YH

    Jenny Almark (19.5.2006)
    Ulrika Carlsson (19.5.2006)
    Johanna Dahlgren (19.5.2006)
    Zaida Fagerström (19.5.2006)
    Fredrica Jansson (19.5.2006)
    Linda Karlsson (19.5.2006)
    Johanna Löfroos (19.5.2006)
    Sara Nymalm (19.5.2006)
    Ann-Catrin Ståhl (19.5.2006)
    Josefine Rosendahl (19.5.2006)
    Niklas Åkerblom (19.5.2006)
    Christer Andersson (6.2.2006)
    Regina Nyberg (6.2.2006)

    Utbildningsprogrammet för informationsteknik

    Systemvetare YH

    Sebastian Westberg (2.11.2006)

    Utbildningsprogrammet för maskinteknik

    Ingenjör YH

    Mathias Karlsson (15.12.2006)
    Johan Knutsson (15.12.2006)
    Carl Rögård (15.12.2006)
    Sören Dahl (22.11.2006)
    Magnus Kjellman (22.11.2006)
    Emil Engblom (6.9.2006)
    Kari Järvinen (5.9.2006)
    Rickhard Lundström (19.5.2006)
    Jens Skog (19.5.2006)

    Vaktmaskinmästarutbildning

    Torbjörn Helgesson (21.6.2006)

    Utbildningsprogrammet för sjöfart

    Sjökapten YH

    Jan Enqvist (15.12.2006)
    David Falck (15.12.2006)
    Edvard Dahlén (15.12.2006)
    Jens Böwing (19.5.2006)
    Jonas Trädgårdh (19.5.2006)

    Utbildningsprogrammet för vård

    Sjukskötare YH

    Helen Amsler (15.12.2006)
    Lina Bergbo (15.12.2006)
    Linda-Marie Bladh (15.12.2006)
    Gun Dahlgren (15.12.2006)
    Ann-Cathrin Danielsson (15.12.2006)
    Anna-Karin Fagerlund (15.12.2006)
    Christel Hoffström (15.12.2006)
    Johanna Jansson (15.12.2006)
    Anja Kivimäki-Kuitunen (15.12.2006)
    Jenni Kortelahti (15.12.2006)
    Fredrika Kvist (15.12.2006)
    Anna Lundberg (15.12.2006)
    Marie Michelsson (15.12.2006)
    Rosali Nordqvist (15.12.2006)
    Päivi Salmi (15.12.2006)
    Emilia Sundblom (15.12.2006)
    Gunilla Toivonen (15.12.2006)
    Linda Willfors (15.12.2006)

  • Utbildningsprogrammet för elektroteknik

    Ingenjör YH

    Johan Andersson (18.10.2005)
    Anton Lindholm (20.5.2005)
    Robert Sundqvist (20.5.2005)

    Utbildningsprogrammet för företagsekonomi

    Företagsekonom YH

    Johanna Hellman (16.12.2005)
    Jeanette Karlsson (16.12.2005)
    Anna Alen (20.5.2005)
    Johanna Dahlgrén (20.5.2005)
    Marcus Fellman (20.5.2005)
    Rosita Himberg (20.5.2005)
    Tina Helsing (20.5.2005)
    Boel Josefsson (20.5.2005)
    Gunnel Nilsson (20.5.2005)
    Niklas Nurmi (20.5.2005)
    Jens Polviander (20.5.2005)
    Jacob Saurén (20.5.2005)
    Katarina Sundberg (20.5.2005)
    Anna Viklöv (20.5.2005)

    Utbildningsprogrammet för hotell- och restaurangservice

    Hotell- och restaurangadministratör YH

    Maria Eklund (20.5.2005)
    Daniela Gustafsson (20.5.2005)
    Frej Holmberg (20.5.2005)
    Susanne Högman (20.5.2005)
    Ria Orala (20.5.2005)
    Sari Salin (20.5.2005)
    Cecilia Skaag (20.5.2005)
    Hannah Sumelius (20.5.2005)
    Jurij Topoev (20.5.2005)
    Markus Turunen (20.5.2005)
    Linnéa Ahlgren (fått examen under läsåret 2004-2005)
    Malena Blomqvist (fått examen under läsåret 2004-2005)

    Utbildningsprogrammet för informationsteknik

    Systemvetare YH

    Johan Sandén (14.12.2005)
    Kjell Johansson (13.6.2005)
    Sven Sjöblom (16.6.2005)

    Utbildningsprogrammet för maskinteknik

    Ingenjör YH

    André Åberg (29.9.2005)
    Markus Metsola (29.9.2005)
    Tom Westerlund (15.6.2005)
    Fredrik Karlsson (2.6.2005)
    Glenn Holm (2.6.2005)
    Thomas Mickelsson (2.6.2005)

    Utbildningsprogrammet för sjöfart

    Sjökapten YH

    Torolf Strandberg (16.12.2005)
    Johan Backman (31.5.2005)